İngiltere, Londra'da bir Türk Psikolog.

Talking Therapy For A Happy Peaceful Life
BİYOGRAFİ
Biyografi

 Özden Bayraktar, 1994 yılında VKV Koç Özel Lisesinden mezun olduktan sonra, 1999 yılında Koç Universitesi, Psikoloji bölümünden mezun olmuş, yüksek lisansını Maltepe Üniversitesinde 2006 yılında tamamlamıştır. 2000 yılından, 2007 yılına kadar VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesinde rehber öğretmen olarak çalıştıktan sonra, Londra’da, University College of London, Anna Freud Center’da, Psycholanalytic Child Development (Psikoanalitik Çocuk Gelişimi) master derecesini 2010 yılında tamamlamıştır. 2012 yilinda Regents Universitesinde doktora (PHD) calismalarina baslamistir. Halen Londra’da çalışmalarına psikolog olarak devam etmektedir.

Özden Bayraktar, 2010 yılında master eğitimini tamamladıktan sonra, Londra’da ‘Dream Life Coaching’ ismi ile kurduğu Danışmanlık Sirketinde tam zamanlı çalışmaya başlamıştır. Çalışmalarının yanı sıra Ingiltere Kadın Platformu UK, (Women’s Platform UK) isimli gönüllü organizasyon bünyesinde 2008 yılından itibaren çeşitli konularda workshoplar ve seminerler vermiştir. Aynı organizasyon bünyesinde London Turkish Radio ve çeşitli medya kanallarında konuşmalarda bulunmuştur.

Özden Bayraktar’ın çalışma alanları, çocuk gelişimi, ebeveynlik, aile ve çift terapisi, yetişkinlerde depresyon, endişe ve panik atak, boşanma gibi konulardır.

Özden Bayraktar, İstanbul ve Londra’da aynı zamanda ‘Yaşam Koçluğu’ eğitimi de almıştır ve danışanlarına bu alanda da yardımcı olmaktadır. Bayraktar, eğitiminin yanı sıra Birkbeck Univeristy ve Tavistock and Portman Clinic’te seminer dizilerine katılmış ve eğitimini zenginleştirmiştir.

Özden Bayraktar, 2009-2010 yıllarında ATV kanalında, Eylul 2010 tarihinden itibaren de Show TV de haftalık programlarda yer almaktadır. Kendisi, İstanbul ve Londra’da seminer ve panellerde konuşmacı olarak yer almıştır.

 

Bayraktar, editörlüğünü Prof. Dr. Mücella Ormanoğlu ve Uzm. Gülçin Karadeniz’in yaptığı ‘Okulöncesi Çocuk ve…’ (2011) isimli kitapta ‘Okulöncesi Çocuk ve Baba’ isimli bölümün yazarlığını yapmıştır. 2007 yılından itibaren Habernewspaper London, Olay Newspaper ve Eurovizyon isimli gazetelerde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Özel ilgi alanları dahilince, Bayraktar’ın Radikal Gazetesinde çeşitli sergi ve sanat olaylarını içeren yazıları da yayınlamıştır.

Bayraktar, Regents Universitesinde yaptigi PHD, doktora calismalarina halen devam etmekte, ^mindfulness^ ( farkindalik terapisi) üzerine seminerler vermekte ve pekcok grup calismalarina katilmaktadir.  

Copyright © 2016 Özden Bayraktar. Tüm Hakları Saklıdır. web tasarım